Küçük banyolar açık renkte olmalı

Sadece küçük banyolar değil, evin küçük odalarının hepsi açık renklere boyanmalı. Penceresiz banyolara aydınlık duygusu açık renk duvarlarla getirilebilir. Bunun için beyaz ya da krem tonları tercih edebilirsiniz. Banyodaki ra ve çamaşır sepeti gibi mobilya ve aksesuarlar da aynı tonda olmalı.

Fakat aşırı steril bir görüntüden kaçınmak lazım. Bunun için de çeşitli renkli aksesuar ve dekorasyon malzemesi kullanılabilir. Bu örnekte renkli havlular ve bitkiler banyonun bir hastane odası görünmesini önlemiş. Bu yolla banyonuzun nefes almasını sağlayabilirsiniz. Banyonuzdaki renkli dokunuşları ayda bir değiştirerek yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayda bir yepyeni bir görünüme kavuşan bir banyo. Sizce de akıllıca bir fikir değil mi?

Ayna kullanın

Küçük banyonuzun daha büyük görünmesini mi istiyorsunuz? O zaman bunun için aynalara güvenebilirsiniz. Aynadaki yansımalarıyla banyonuz olduğundan daha büyük görünecektir. Başarılı bir etki için lavabonun üstündeki duvarı komple aynayla kaplamanızı öneririz.

Gömme dolap kullanın

Banyoda bulunan eşyaları nereye yerleştireceğiz? Bu soru özellikle küçük banyolar için içinden çıkılmaz bir sorundur. Bunun için eğer evinizin planı uygunsa gömme dolapları tercih ederseniz, yerden tasarruf etmiş olursunuz.

Bu gömme dolap, diş fırçaları, şampuanlar, kremler ve parfümler için yeterince yer sağlıyor. Ayrıca yeni tasarım olanaklarıyla dolaplar kulp, olmadan açılıp kapatılabiliyor. Ayrıca dolabın açık renkli ahşap rengi banyo ekipmanlarıyla uyum sağlar. Üstelik gömme dolabın kapaklarını ayna olarak kullanmak da mümkün.

Cam duş kabini tercih edilmeli

Özellikle eski banyolarda banyo teknesi bulunur ve teknenin ardında kalan duvar da opak bir renkle boyanır ya da kaplanır. Ancak bu modası geçmiş banyolar sadece görüntüyü bozmakla kalmaz aynı zamanda yerden de çalar.

Bu yüzden yer seviyesinde duş kabini daha iyi bir seçenektir. Genelde böyle duş kabinleri banyonun geri kalanından camla ayrılır ve tüm banyonun görünür olmasına imkan kılar. Böylece banyo daha ferah ve havadar görünür.  Böyle bir duşta yağmur ormanı etkili bir duş başlığıyla duş almak büyük bir keyfe dönüşür.

  • 5785
  • 0